Sivilce izlerini ortadan kaldırın

Geçmişteki sivilcelerinizin izlerini uzmanların önerileriyle ortadan kaldırın.

Salisilik asit içeren bir yüz temizleme jeliyle 30 saniye yüzünüzü yıkayın. Yüzeyde biriken yağların ve kirlerin çözülmesini sağlayacak bu işlem, aynı zamanda makyajınızın daha uzun süre kalmasına da yardımcı olacak.

Silikon içeren makyaj altı bazını sivilce lekenizin üzerine dairesel hareketlerle uygulayın. Silikon, boşlukların dolmasına yardımcı olacak. Bir dakika bekledikten sonra aynı yöntemle fondöteni sürün.

Fırçalı kapatıcıyla izin üzerine “X” işareti oluşturacak şekilde diyagonal iki çizgi çekin. Böylece iki ince katmanla kapatıcılığı artırmış olacaksınız.

Yaptığınız “X” işaretinin merkezinden başlayın ve tampon hareketlerle iyice dağıtın. Kalıcılığı artırmak için pudra uygulayın.

Cosmopolitan

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.