Hayatınızı kolaylaştıracak 5 uygulama

Artık birçok kişi akıllı telefon kullanıyor. Peki ama telefonunuz yeterince akıllı mı? Bu uygulamalarla öyle olacağı kesin. Hayatınızı birçok anlamda kolaylaştıracak uygulamaları derledik. Bu uygulamalar hayatınızın her alanına düzen getirecek.

1. Clue

Kadınların bir numaralı uygulaması olmaya aday Clue, ne zaman regl olacağınız, doğurganlık dönemleriniz ve seks hayatınızın sağlıklı olup olmadığı gibi birçok konuda sizi bilgilendiriyor. Ne zaman regl olduğunuzu, vücudunuzdaki ağrıları, ruh halinizi, regl yoğunluğunuzu ve cinsel aktivitelerinizi uygulamaya giriyorsunuz; o da size bir daha ne zaman regl olacağınızı söylüyor. Uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız, size verdiği bilgiler de o kadar doğru oluyor. Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

2. Swackett

Eğer siz de boğazlı kazakla çıkıp tüm gün pişenlerden ya da ince giyinip üşüyenlerdenseniz bu uygulama tam size göre! Swackett, size yalnızca hava durumu bilgisi vermiyor aynı zamanda kıyafet önerisinde de bulunuyor. Hatta bununla da kalmıyor; havanın durumuna göre hangi aktivitelerin ne derece yapılabilir olduğunu da sizin için hesaplıyor! Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

3. Looklist

Ne giyeceğinize bir türlü karar veremiyor ya da elinizdeki kıyafetlerle farklı look’lar yakalamak istiyorsanız; Looklist’i mutlaka indirin. Looklist, size ilham alabileceğiniz birçok farklı look sunuyor. Üstelik renk, tarz ya da parça seçerek aramalarınızı daraltabilir ya da beğendiğiniz bir look’a tıklayarak benzerlerini bulabilirsiniz. Eğer siz ilham almaktan ziyade ilham vermek istiyorsanız; Looklist’i yine kullanabilirsiniz. Uygulama App Store’dan ücretsiz indirilebilir.

4. Sleep Cycle

Uykusunu bir türlü düzenleyemeyen ve kaliteli uyku uyuyamayanlara müjdemiz var: Sleep Cycle. Bu uygulama uyuduğunuz sırada çıkarttığınız seslerle, uykunuzun ve uyku halindeki sağlık durumunuzun analizini yapıyor. Telefonunuzu yanı başınıza yerleştirmeniz yeterli. Daha sonra sizin belirlediğiniz saat aralıklarında uykunuzun en hafif olduğu an sizi uyandırıyor! Yani aslında kendisi akıllı bir alarm sistemi. Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

5. Genius Scan

Öğrenciler ve çalışanlar derin bir nefes alın; artık işiniz daha kolay. Genius Scan, kameranız aracılığıyla bir metni tarıyor ve telefonunuza alıyor. Aynı zamanda, eğer isterseniz metni PDF haline getiriyor böylece bilgisayar ya da tabletinizde yazılı bir metni hiç uğraşmadan kullanabiliyorsunuz! Uygulama App Store ve Google Store’dan ücretsiz indirilebilir.

Elle

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.