Fotoğraf çekinmeyi sevmek zorunda mıyız?

Fotoğrafçı Mikail Theimer‘in sevgilisi Marion, kamera karşısında olmaktan hiç hoşlanmıyor. Fakat bu ironik durum, eğlenceli bir fotoğraf projesi ortaya koymak için Mikail’e vesile olmuş. Theimer, sevgilisini fotoğraflamak istediği her an, onun bir şeylerin ardına gizlendiğini görünce Marion’un kameradan saklandığı anların fotoğrafını çekmeye karar vermiş.

noel-vegan

Mikail Theimer’in projesi, bir süre sonra ikili arasında bir oyuna dönüşmüş. Theimer, “Ne zaman onu fotoğraflamayı çok istediğim bir sahne görsem, onun yüzünü saklayacak bir yol bulması gerekiyor” diyor. İkilinin bu “kameradan saklanma” oyununu oynarken ne kadar eğlendiği, fotoğraflardan da belli oluyor.

Bunun yanında Theimer, ortaya çıkan sonucun geleneksel portre fotoğraflarından daha ilgi çekici olduğunu düşünüyor.

mymodernmet / nolm.us

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: