Close

2018 Dünya Kupası Yarı Final turunda Belçika ile karşılaşan Fransa,karşılaşmanın 50. Dakikasında Umtiti’nin kafa golüyle 1-0 galip geliverdi ve 2006’dan beri ilk defa Dünya Kupası’nda adını finale yazdırmayı başardı.

2018 Dünya Kupası Yarı Final turunda Belçika ile karşılaşan Fransa sahadan 1-0 galip ayrıldı ve Dünya Kupası tarihinde 12 sene sonra finale yükselmeyi başardı.

Karşılaşma Iki takımın da temkinli oyunu ile başladı. Dünya Kupası’nın genelinde görünen savunma ağırlıklı futbol, bu maçta yerini tempolu futbola bıraktı. Larşılaşmanın ilk 45 dakikası BElçika’nın üstün futbolu ile geçerken Fransa ikinci yarıya fazla süratli başladı. İkinci yarının başlamasının üzerinden henüz 5 dakika geçtiğinde Horozlar Griezmann’la sağ köşe gönderinden kullandığı köşe vuruşunda Umtiti ile skoru 1-0’a getirmeti başladı.

Fransa’nın Bulduğu golün peşinden Belçika skoru eşitlemek için fazla caba sarfetse de Fransızlar skoru korumayı başardı ve mücadele Fransa’nın 1-0 üstünlüğe ile sonuçlandı. Alının bu netice ile Horozlar 12 sene sonra bir defa daha isimlerini finale yazdırmayı başardı.

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.