Yeni Joker belli oldu

Bugüne kadar ana Batman filmlerinde birbirinden ehil oyuncular yönünden canlandırılan, süper kahraman filmleri ve DC evreninde bir hayli insana göre fazla ayrı bir yeri olan Joker, bir defa daha oyuncu değiştirdi. Yeni Joker Joaquin Phoenix olurken, yeni DC filmi hakkında ilk detaylar da belirgin oldu.

Tim Burton‘ın imza filmlerinde efsanevi aktör Jack Nicholson, 2000’li yılların başındaysa bütün zamanların en iyi oyunculuk performanslarından birini sahneleyen Heath Ledger yönünden canlandırılan Joker karakteri, animasyon/video oyunları tarafındaysa 20 yıldan uzun zamandır Mark Hamill yönünden canlandırılıyor.

DC Sinematik Evreni’ne ait Suicide Squad filminde Jared Leto yönünden oynanan ıra bir defa daha el değiştiriyor. Bugüne kadar role hep soğuk baktığı söylenen başka bir ehil oyuncu Joaquin Phoenix, rolü kabul etti.

Joker’e Odaklanacak olan bu film DC’nin sinema evreninden tam olarak müstakil olacak. Filmin yapımcısı kariyerini kimsenin tartışamayacağı Martin Scorsese olurken, yönetmen koltuğunda Todd Phillips oturacak. Baştan sona kariyerli isimlerin vazife alacağı bu proje, 55 milyon dolar bütçeyle çekilecek.

Joker Için hazırlanan bu filmle birlikte DC tarafında DC Dark isimli taraf evren oluşturulacak. Günümüzün en iyi aktörlerinden biri olan Phoenix’in rolü kabul etmesi sosyal medyaya da yansıdı. Ehil oyuncu kısa sürede Twitter’da TT olmayı başardı.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.