Google Pixel 2’lerde kamera problemi ortaya çıktı

Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL kameraları ile adlarından laf ettirmeyi başarmıştı. Öte yandan ölümcül Pixel 2 kamera hatası nedeniyle bir hayli akıllı telefonun kullanılamaz duruma geldiği ortaya çıkmış durumda.

Pixel 2 serisi çıktığı günden beri maalesef kullanıcılara bir hayli problem yaşattı. Sınırlı sayıda kullanıcının kamera uygulamasını açamadığı gizemli bir problemle başlayan sorun, ölümcül kamera hatası uyarısı sonrasında uygulamanın kapanmasına neden oluyor. Google yönünden bu problem için gelen çözüm ise uygulamanın ön belleğinin boşaltılması ve cihazın yeniden başlatılması. Sorunun bu biçimde çözülememesi halde ise cihazın tayyare Modu’na alınması ve bu biçimde resim çekilmesi öneriliyor. Bu da akıllara sorunun gerçekte internet bağlantısı ile mi alakalı olduğunu getiriyor.

Sorunla alakalı şirkete şikayette bulunan bir kullanıcı ise, kamera uygulamasına sadece Snapchat veya değişik kamera tabanlı uygulamalar ile ulaşabildiğini anlatım ediyor. Bu noktada selfie vizörünün açıldığı ve sorunsuzca çalıştığı belirtiliyor. Öte yandan, selfie kamerasından geri kameraya geçilmek istendiğinde gene kara ekranla karşılaşılıyor.

Sorunun farkında olan Google, bir çözüm için çalıştıklarını söyleyerek gönüllere su serpiyor. Daha bu davranışı gösteren cihazların şirket yönünden değiştirildiğini de hatırlatmak gerek. Nihayet hale bakılırsa, şirket durumun donanımsal değil de yazılımsal olduğuna kanaat getirdi. Bu anlamda şirket bir güncelleme ile ziyaretçilerini kurtarma yoluna gidecek. Kimi kullanıcılar ise kameranın sorunlu çalışmasından şikayetçi. Odaklanama, garip tepkiler ve sorunlu çekimler sebebiyle şikayetçi olanlar da bulunuyor.

Bakalım, Google gerçek bir çözümle kullanıcıların karşısına ne vakit çıkabilecek?

Shiftdelete