Close

Dünya Kupası’nda Fransa ile şampiyonluk yaşayan teknik direktör Didier Deschamps tarihe geçti.

2018 FIFA Dünya Kupası final maçında Fransa, Hırvatistan’ı 4-2 yenik ederek şampiyonluğa ulaştı. 1998’de de tıpkı başarıyı gösteren Horozlar, böylece tarihinde ikinci defa Dünya Kupası’nı müzesine götürmeyi başardı. Fransa Teknik Direktörü Didier Deschamps, hem futbolcu hem de teknik direktör olarak Dünya Kupası kazanan üçüncü ad oldu.

1998 Dünya Kupası’nı kazanan kadroda futbolcu olarak yer bulan Didier Deschamps, şimdi de teknik direktörlük koltuğunda aynı sevinci yaşadı; Brezilyalı Mari Zagallo, Alman Franz Beckenbauer’den sonra bu başarıyı yakalayan üçüncü kişi oldu.

Fransa’nın başında 49 yaşında Dünya Kupası’nı kazanan Didier Deschamps, Franz Beckenbauer’in peşinden (1940’da 44 yaşında) bu kupayı kazanan gen genç ikinci teknik direktör oldu.

T24

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.