Hollywood, Kevin Spacey’den kaçıyor

Cinsel taciz iddiaları sebebiyle hakkında soruşturma yürütülen Oscar’lı oyuncu Kevin Spacey’ye Hollywood kapıları kapandı. Vizyon tarihi için gün sayan nihayet filmi Billionaire Boys Club’tan, başrol oyuncusu Spacey’nin sahnelerinin atılması beklenirken, filmin tanıtımı Spacey tesiri sebebiyle yapılamıyor.

Cinsel taciz iddiaları sebebiyle soruşturma altında olan meşhur oyuncu Kevin Spacey’nin yeni filmi Billionaire Boys Club henüz vizyona girmeden çöpe gitme tehlikesi altında.

Hollywood yapımcısı Gavin Polone, New York Post’a yaptığı açıklamada, “Bu filmle alakalı hiç reklam görmedim. Film çöpe gidiyor gibi görünüyor” dedi.

ABD’de 17 Ağustos’ta vizyona girecek olan filmle alakalı şimdiye kadar herhangi bir tanıtım yer almıyor.

“Filmin başarılı olması için tanıtım yapmak zorundasınız” diyen Polone, “Hiçkimse Kevin Spacey ile beraber TV şovlarına çıkmak istemiyor” halinde konuştu.

58 yaşındaki ABD’li oyuncu, sadece Billionaire Boys Club filmiyle alakalı olumsuzluk yaşamadı. Yönetmen Ridley Scott, geçtiğimiz sonbaharda, aralarında Rent filmi aktörü Anthony Rapp’in de bulunduğu ani fazla erkeğe cinsel tazicle suçlanan Spacey’yi All the Money in the World adlı filmin kadrosundan çıkardı. Yönetmen, Spacey’nin rolünü Christopher Plummer’a vererek Spacey ile çektiği sahneleri yeniden filme aldı. Film, toplamda 10 milyon dolara mal oldu.

15 milyon dolarlık bütçesi olan Billionaire Boys Club filminde de Spacey’nin bulunduğu sahnelerin montajda atılması bekleniyor. Halbuki Spacey, Ansel Elgort ve Taron Egerton ile beraber filmin başrol oyuncularından biri.

Bir Hollywood halkla birliktelikler görevlisi, Spacey’nin filmin tanıtım röportajlarına ziyan verdiğini belirtti. Çünkü gazetecilerin filmin hikayesinden fazla Spacey’nin hikayesini sormak isteyeceklerini söyledi.

Dağıtımcı şirket Vertical Entertainment, yaptığı açıklamada, “Bu filmi sinemalarda göstermek basit ve duyarsız bir karar olmadı. Filmin oyuncuları kadar filmde çalışan yüzlerce benlik ekibe de ortaya çıkardıkları ürünü izleyicilere ulaştırma şansı vermemiz gerektiğine inanıyoruz” denildi.

Bir Broadway cast direktörü, en nihayet 2007 seneninde Broadway’de sahne meydan Spacey’ye yeteneğinden ötürü sahnede bir talih daha verilebileceğini söylese de Hollywood prodüktörleri sinemanın en popüler isimlerinden olan Spacey’ye hiç bir stüdyonun yer vermeyeceğini belirtiyor.

Ünlü Aktöre Hollywood’da talih verilmesinin yalnızca yolunun, hakkında açılan davaların kapanması ve Spacey’nin aklanması olduğunu söylüyorlar.

Sonuç Olarak Spacey için kısa vadede sinemada bir talih görünmüyor. Hollywood film yapımcıları ancak müstakil prodüksiyon şirketlerinin talih verebileceğini, bunu da zamanın göstereceğini anlatım ediyor.

NTV

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.