Lewis Hamilton, Mercedes ile iki yıllık anlaşma imzaladı

Lewis Hamilton, bugün yapılan açıklamayla birlikte en az 2020 sonuna kadar Mercedes’te yarışacağını açıkladı.

Lewis Hamilton, 2012 yılının ardından Mercedes F1 takımına katılmış ve 2014, 2015 ve 2017 yıllarında üç kez dünya şampiyonluğu yaşamayı başarmıştı.

Şimdiye kadar Mercedes takımıyla çıktığı 108 yarışın 75’inde podyum alan, 44’ünü ise kazanan Hamilton, yarış başına ortalama 17.22 puanlık bir ortalama tutturmuştu.

Hamilton’ın Mercedes’le yaptığı anlaşma 2018 sonunda bitiyordu ve bazı kesimlere göre emekli olma kararını gözden geçiriyordu.

Ancak Motorsport.com’un çarşamba günü duyurduğu üzere takımıyla yeni bir sözleşme imzaladı ve anlaşma Mercedes’in kendi evindeki yarıştan birkaç gün önce duyuruldu.

Yeni anlaşma 2019 ve 2020 yılları için geçerli olurken, alacağı ücretle ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

Hamilton yeni kontratla ilgili şunları söyledi: “Bu kontrat uzatma aslında formaliteden ibaretti çünkü Toto ve ben kış aylarında oturup konuşmuştuk, imzalanıp açıklanması iyi oldu, işler eskisi gibi devam edecek.”

“Ben 20 yıldır Mercedes yarış ailesinin bir üyesiyim ve şu anda olduğum takımdan çok mutluyum.”

“Biz pist üstünde de, pist dışında da mükemmel anlaşıyoruz. Mercedes’le gelecekte daha çok kazanmayı ve onları gururlandırmayı iple çekiyorum. Mercedes’in önümüzdeki yıllar için en doğru yer olduğuna inanıyorum.”

“2013’ten bu yana büyük başarılar elde etsek de Mercedes başarıya her zamankinden daha fazla aç. Bunu Doktor Zetsche’de, Daimler’in yönetim kurulunda, Toto’da, takım yöneticilerinde ve Brixworth ile Brackley’in koridorlarında karşılaştığım her insanda görebiliyorum.”

“İçimde olan o rekabetçi tutku, gruptaki herkesçe paylaşılıyor. Hepimiz gelişmeye ve en tepede olmaya odaklandık. Önümüzdeki iki buçuk sezonda neler başaracağımızı görmek için sabırsızlanıyorum.”

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.