Kediler için minyatür mobilyalar

Eğer evinize kedi alırsanız ya da almayı düşünüyorsanız bilin ki eve patisini attığından itibaren kendini evin sahibi gibi hissedecek. Her yeri karıştıracak, dağıtacak, kıracak, dökecek, koltukları tırmalayacak, etrafınızdan ayrılmayacak… Ama ne olursa olsun siz onu çok seveceksiniz. Dolayısıyla hayatınızı bu sevimli yaratığı memnun etmeye adayacaksınız.

Ona sevimli bir sürü oyuncak alacaksınız ama o gidip bir poşet hışırtısına tav olacak. Yumuşacık yataklar alacaksınız ama o kendine illa ki bir koltuğun tepesinde yer bulacak. Siz ne zaman onun rahatını düşünseniz, o çoktan yıllık rahatlık planını hazırlamış olacak. Bu sebepten kedilere karşı çok ince düşünmeyin, hayatı akışına ve onun yaramazlıklarına bırakın.

Tabii aranızda olmaz, kedim benim her şeyim diyenler olacaktır. O zaman onlar için güzel ve eğlenceli bir haberimiz var. Japonya menşeli Okawa Kagu markası kediler için minyatür mobilyalar tasarlıyor. Bu mobilyaları görünce kendinizi 7 cüceler’in evindeki Pamuk Prenses gibi hissedeceksiniz.

Sevimli olmalarının yanı sıra dekoratif de görünen mobilyalar tam kedinize göre. Eğer kediniz de böyle düşünürse…

Okawa City Cat Furniture

Şayet böyle düşünürse fotoğraflardaki konu mankeni kediler gibi yeni mobilyalarının tadını çıkaracak, bolca keyif yapacak, uyuyacak, tembellik bayrağını patisinden bırakmayacak. Tabii ki bu cümlenin ardından bir ‘ama’ gelecekti.

Okawa City Cat Furniture

Ama bu mobilyaya alıcı gözüyle bakmaz ve burun kıvırırsa muhtemelen paranız boşa gitmiş olacak, bizden söylemesi.

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.