Gal Gadot yine harika bir kadın rolünde!

Wonder Woman filmiyle yıldızı parlayan Gal Gadot, 1940’lı ve 1950’li yılların ünlü oyuncusu ve önemli bir mucidi olan Hedy Lamarr’ın hayatını anlatan dizide rol alacak.

Wonder Woman filmiyle sinema seyircisinin beğenisini toplayan İsrailli oyuncu Gal Gadot (33), televizyon dizisine hazırlanıyor.

Ünlü yıldızın, efsanevi aktris ve aynı zamanda bugünki Wi-fi teknolojisinin mucidi Hedy Lamarr’ın hayatını ele alan dizide başrolde yer alacak.

The Affair’in yaratıcısı Sarah Treem’in imzasını taşıyacak olan film, Showtime’da yayınlanacak. Mini dizi olarak planlanan yapım, Avusturya’da doğan ve Amerikan film endüstrisinin en büyük yıldızlarından birine dönüşen Hedy Lamarr’ın öyküsünü işleyecek.

Lamarr oyunculuk kariyeri süresince Samson and Delilah, Boom Town ve Come Live with Me gibi ünlü yapımlarda boy gösterdi.

Dünya tarihinde bir filmde çıplak görünen ilk kadın oyuncu olan Lamarr, İkinci Dünya Savaşı sırasında imza attığı buluşun ardından mucit kimliğiyle de tarihe adını yazdırdı.

NTV

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.