‘Trump’ın yıldızı kaldırılsın’

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde garp Hollywood Belediyesi, başkan Donald Trump’ın Şöhretler Kaldırımı’ndaki (Walk of Fame) yıldızının kaldırılmasını istedi.

Belediye Başkanı John Duran Twitter mesajında, “Batı Hollywood Belediyesi, Hollywood Ticaret Odası’na Trump’ın yıldızının kaldırılması çağrısı yapan bir karar tasarını oybirliğiyle kabul etti” diye konuştu.

Duran, kararın gerekçesini ise açıklamadı.

ABD Başkanı Trump, oldukça Çok ünlünün isiminin bulunduğu Hollywood Bulvarı’na 2007’de “Apprentice” (Çırak) programını sunarken kabul edilmişti.

Trump reis seçilmeden bir ay Evvel yıldızı kazmayla tahrip edilmişti.

Zanlı, bunu Trump’ın internete sızan bir bant kaydında “kadınlar hakkında sarf ettiği aşağılayıcı sözlere tepki olarak yaptığını” söylemiş, yıldız sonrasın da Onarım edilerek henüz önceki haline getirilmişti.

Sonrasında kimliği belirlenemeyen şahıs Veyahut kişiler, yıldızın üzerine gamalı haç çizmişti.

Geçen Sene da yıldıza “#IResist” (Direniyorum) çıkartmaları yapıştırılmıştı.

Şöhretler Kaldırımı’ndaki yıldızlar, Los Angeles Belediyesi ile Hollywood Ticaret Odası’na değin.

Hollywood Ticaret Odası önceden, haklarındaki cinsel taciz suçlamaları ertesi Bill Cosby ve Kevin Spacey’nin yıldızlarının kaldırılmalarına yönelik talepleri reddetmişti.

BBC

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor. | sema.dogan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.