Eski iPhone ve iPad modellerine Twitter güncellemesi artık yok

iPhone ve iPad için bugün Twitter uygulaması güncelledi. Güncellemenin sürüm notlarına göre, yakında iOS 9 çalıştıran henüz önceki cihazlara yönelik destek kesilecek.

iOS için Twitter uygulamasının 7.29.1 sürüm notlarına göre, bu sürüm iOS 9 için nihayet güncelleme konumunda.

iOS için bir sonraki Twitter uygulaması sürümünden başlayarak, kullanıcıların uygulama güncellemelerini ve Yepyeni özellikleri almaya sürek etmek için iOS 10 veya henüz üst sürümleri cihazlarında çalıştırmaları gerekecek.

iOS 10’un piyasaya sürülmesinin üstünden Hemen hemen iki Sene geçti. Bu nedenle, yakın vakitte satın alınan cihazlar Twitter’ın aldığı bu karardan etkilenmeyecek. Ancak işletim sistemi sürümü henüz önceki olan kimi iPhone ve iPad için Twitter uygulaması artık kullanılamayacak.

Bu cihazlara arasında iPhone 4s, iPad 2, üçüncü kuşak iPad, Özgün iPad mini ve beşinci kuşak iPod touch yer alıyor.

Twitter’ın sonraki güncellemelerini almak veya Twitter’ı cihazlarına yüklemek isteyen kullanıcıların henüz Yepyeni donanımlı iPhone, iPad veya iPod touch’a yönelmeleri gerekiyor.

Bu noktada, Twitter fanlarının iPhone 5, iPhone 5c ve dördüncü kuşak iPad’den Irak durmalarını tavsiye ederiz. Twitter, bu cihazlar için uygulama desteği sunmaya sürek edecek ancak iOS 11 ve yakında yayınlanacak olan iOS 12 sürümü ertesi bu cihazlar için de Twitter uygulaması yakında kullanılamaz hale gelebilir.

Sihirli Elma