Calderon: Her gün Formula 1 hayaliyle uyanıyorum

GP3’te Jenzer adına mücadele eden Tatiana Calderon, aynı zamanda Sauber F1 takımının test pilotluğunu yapıyor ve hedefinin her fırsatta F1’de yarışmak olduğunu söylüyor.

Formula 1’de mücadele eden son kadın pilot 1976 Avusturya GP’de piste çıkan Lella Lombardi’ydi.

Susie Wolff ve Maria de Villota son dönemde F1 aracıyla sürüş yaptılar ve Claire Williams/Monisha Kaltenborn de takım yöneticiliği yaptı.

Tüm bunlara karşın son dönemde hiçbir kadın pilot F1’de mücadele edemezken, Calderon bu istatistiğe bir son vermeyi amaçlıyor.

“Kendime her zaman, özellikle de Kolombiya’da ‘Formula 1’e girebileceğinden emin miyim?’ diye sorardım.”

“Ama sonra kendi kendime ‘neden olmasın?’ derdim. Bu yüzden her sabah uyandığımda Formula 1 sürücüsü olmak istiyorum, her sabah bunun için uyanıyorum.”

“Bunu söylemek hoş değil ama benim için ödenen milyonlarca para umurumda değil. Ben sadece bu araçları olabildiğince hızlı sürmek ve kendimi kanıtlama şansı yakalamak istiyorum. Bu yüzden GP3’te yarışıyorum.”

“Formula 1 farklı bir seviye. Günün sonunda sonuçlar önemli. Bence onlar yetenekli olduğumu biliyorlar.”

Calderon, kadınların Formula 1’de yarışmasının önünde bir engel olmadığına inanıyor.

“İnsanlar bana bir fırsat verilmesini istemiyor çünkü ben bir kadınım. Bu şekilde anılmak istemiyorum. Bir pilot olarak anılmak istiyorum.”

“Geri bildirimlerimin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten orada bir yer kazanmak istiyorum.”

“Sanırım Formula 1 aracını test etme şansı yakalayacağım ama bu takıma bağlı. Geçen yıl simülatörde vakit geçirdim, bu yüzden aracın içine geçmek için kendimi hazır hissediyorum.”

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.