Close

Elon Musk’tan Tesla Model Y için ipucu

Tesla Model X, Model 3, Model S’in ardından, şimdi de Tesla Model Y için yeni ipucu geldi. Elon Musk sabah saatlerinde attığı tweet ile yeni modelin yolda olduğunun sinyallerini verdi.

Tesla Model Y ile S3XY dörtlüsü tamamlanacak

Aslına bakarsanız Tesla modellerinin isimleri bir kelime oyunundan ibaret. Ürün kataloğunu “SEXY” olarak tamamlamak isteyen Elon Musk ve ekibi, bunu yapmaya çok yakınlar. Yeni modelin duyurusu için geri sayıma geçilirken, bu otomobilin nasıl bir klasmanda olacağı şimdiden merak konusu.

En son 30 Temmuz‘da attığı tweet’lerde Model Y ismini geçiren Musk, bu tweet‘lerinde Model X iskeleti üzerine inşa edilecek bir minibüs projesinden bahsetmişti. Zaten Y’nin duyurusunun ardından bu ilginç aracın da tanıtımını göreceğiz gibi görünüyor.

Yeni elektrikli otomobil nasıl olacak, veya neye benzeyecek şimdilik hiçbir bilgi bulunmuyor. Şu an tek geçerli kaynak Musk’ın tweet’leri olduğu için sadece bu aracın duyuru aşamasında olduğunu biliyoruz. Bakalım ilerleyen dönemlerde duyuru tarihi ve diğer bilgiler gelecek mi? Merakla beklemeye devam.

Shiftdelete

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.