Close

F1: Raikkonen, Macaristan’da Ferrari ile bir yıllık yeni anlaşma imzalamış olabilir

Ferrari’de Kimi Raikkonen’in sözleşmesi sezon sonunda biterken Ferrari’nin 2019 yılında Sebastian Vettel’in takım arkadaşı olarak kimi seçeceği merak ediliyordu.

Son dönemde Fin pilotun yeri için Charles Leclerc’in ismi geçmişti ancak Raikkonen’in hem Vettel’le iyi anlaşması hem de takımın gelişimine katkı sağlaması kendisini koltuk için favori yapıyordu.

Guiamotor.com’un haberine göre Raikkonen, Macaristan GP hafta sonunda Ferrari ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

Ailesinin tamamının hafta sonu boyunca padokta yer almasının temel sebebi de buydu.

Haberde şu ifadelere yer verildi: “Raikkonen’in ailesi tüm hafta sonu boyunca oradaydı ve normalde bunu asla yapmıyorlar. Bunu yaptılar çünkü bütün aile Ferrari sürücüsünün yöneticileri ve Ferrari zirvesiyle en az iki görüşme gerçekleştirdi.”

“Kimi bir yıllık anlaşma imzalamaktan memnuniyet duyuyordu. 2019 sonrasında ise emekli olması bekleniyor çünkü zaten yaşlandı ve artık ailesiyle vakit geçirmek istiyor.” dedi.

Eğer haber doğruysa, Ferrari’nin genç pilotu Charles Leclerc önümüzdeki sezon Haas veya Sauber’de yarışacak.

Vettel de daha önce yaptığı açıklamalarda Raikkonen’in takımda kalmasını istediğini söylemişti.

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.