Ferrari sattığı her araçtan 69 bin euro kazanıyor

Otomobil devi Ferrari sattığı her bir araçtan ne kadar kazanç elde ettiğini hiç merak ettiniz mi? Yapılan araştırma ile, dünyaca ünlü otomobil üreticisinin sattığı bir adet araçtan ne kadar kazanç elde ettiği gözler önüne serildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmada, Ferrari’nin sattığı her bir adet araçtan ne kadar kazandığı gözler önüne serildi. Araştırma sonucuna göre otomobil üreticisi, sattığı araç başına 69 bin euro kazanıyor. Rakiplerine bu konuda oldukça büyük bir fark atan İtalyan devinin sattığı bir adet araçtan tabiri caizse servet kazanıyor.

Dev üreticiyi hemen arkasındansa Porsche takip ediyor. Alman üretici araç başına, 17 bin euro kazanç elde ediyor. Alman rakipleri Mercedes ve BMW’nin araç başına elde ettiği kazancı ikiye katlayan Porsche, kendi ülkesinde liderlik ipini göğüslüyor.

Araştırmanın devamında yer alan diğer verileri inceleyecek olursak, Tesla ve Bentley‘in araç başına 17 bin euro zarar ettiğinin altı çiziliyor. Fakat araştırmada elde edilen verilerde, Bentley’in ilerleyen zaman içerisinde büyük kazançlar elde edeceği de vurgulanıyor.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.