2018 iPhone’lar Apple Pencil desteği sunabilir

TrendFroce analistleri Apple’ın önümüzdeki ay tanıtacağı OLED ekranlı iPhone’ların Apple Pencil desteği ve 512 GB’a kadar depolama alanı ile geleceğini öne sürdü.

2018 iPhone modellerinin lansmanına yaklaştıkça henüz Çok sızıntı ve tahmin karşımıza çıkıyor. TrendFroce isimli araştırma şirketinin analistleri, Yepyeni kuşak iPhone’ların özellikleri ve ücretleri ile alakadar kimi Alaka çekici öngörülerde bulundu.

Analistler öncelikle bu yıl üç Yepyeni iPhone modelinin piyasaya sürüleceğine yönelik iddiaları onayladı. Bunlardan biri 6.1 inç LCD, başka ikisi sırasıyla 5.8 inç ve 6.5 inç AMOLED ekranlı modeller olacak. OLED iPhone’lar beklenildiği üzere henüz yüksek bir ücret yaftası taşıyacaklar. LCD iPhone ise nihayet model iPhone kullanmak isteyen ancak bütçesi kısıtlı olanlara hitap edecek.

Raporda üç 2018 iPhone modelinin her birinin geçen yıl iPhone X ile sunulan Face ID desteği ile geleceğinden bahsediliyor. İki premium AMOLED iPhone Ayrı olarak isteğe bağlı Apple Pencil desteği de sunabilir ancak bu konuyla alakadar çok Çok detay yok. Bu iki modelin 4 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama seçeneği ile sunulacağı söyleniyor. Buna bedel LCD modelin ise 3 GB RAM ve 256 GB’a kadar dahili depolama kapasitesiyle geleceği belirtildi.

Apple ücretleri az da olsa düşürebilir

Fiyatlandırmaya istikbal olursak; analistler Apple’ın iPhone’lara göre fiyatlarda küçük farklıklar yapacağı görüşünde. Bu yılki modellerin geçen yıla göre nispeten henüz Müsait ücretli olması bekleniyor. Bunun sebebinin ise iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’un beklenenden henüz düşük satması ile beraber Huawei ve OnePlus gibi Çinli şirketlerin Müsait ücretli amiral gemileri olduğu Anlatım edildi.

TrendFroce ikili SIM teknolojisi ile geleceğini düşündüğü LCD’li varyantın 699 ila 749 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağını tahmin ediyor. AMOLED ekranlı iPhone fiyatının ise 899 ila 949 dolar arasında olacağının öngörüldüğü belirtildi. Tabi bunların başlangıç ücreti olduğunu ve henüz yüksek depolama alanına sahip modellerin henüz pahalı olacağını belirtmek lazım.

DH

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.