Uygun fiyatlı 2018 MacBook Air’in çıkış tarihi belli oldu

Tayvanlı araştırma firması TrendForce’e göre Apple, yılın üçüncü çeyreğinin sonunda 2018 MacBook Air’i duyurmaya hazırlanıyor. TrendForce”un raporunda yeni MacBook Air’e ait ek ayrıntılar yer almıyor.

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo ve Bloomberg News muhabiri Mark Gurman da uygun fiyatlı bir dizüstü MacBook modelinin bu yıl sonuna kadar tanıtılmasını bekliyor.

2018 MacBook Air Çıkış Tarihi

TrendForce, uygun fiyatlı dizüstü MacBook modelinin yeni bir MacBook Air modeli olacağını iddia ediyor. TrendForce’a göre 2018 MacBook Air, Eylül ya da Ekim ayında tanıtılacak. Öte yandan Ming-Chi Kuo ve Mark Gurman herhangi bir model belirtmekten kaçınıyor.

DigiTimes, bu yılın başında Apple’ın 2018 yılının ikinci yarısında Retina ekranlı ilk MacBook Air’i piyasaya süreceğini iddia etmişti. İddiaya göre yeni MacBook Air, 13 inçlik ekran ile gelecek. Tayvan merkezli Quanta Computer’ın 2018 yılının dördüncü çeyreğinde Apple için ucuz dizüstü bilgisayar toplayacağı öne sürülüyor.

Yeni dizüstü MacBook modelinin adlandırması her ne olursa olsun, diğer dizüstü ve masaüstü Mac modellerine kıyasla daha ucuz olması bekleniyor. Mark Gurman’a göre yeni dizüstü MacBook modelinin ABD başlangıç fiyatı 999 dolar veya daha düşük bir seviyede olacak.

Mevcut MacBook Air serisi üç yıldır önemli bir yenilik görmedi. Apple, 11 inç MacBook Air’i satıştan kaldırdı ve şu anda sadece 13 inçlik modelin satışı yapılıyor.

Özetle Apple bu sonbaharda, bir basın bülteniyle veya Eylül ya da Ekim ayındaki özel bir etkinlikte 2018 MacBook Air’i duyurabilir.

Sihirli Elma

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.