Close

5X5: Pazartesi gününün rehavetini yok eden şarkılar

Okula başladığımız ilk günden bu yana travmatik etkilerinin asla yok olmadığı, hatta günden güne arttığı bir gündür pazartesi… Kurtulmak imkansız. Yüzleşmekten başka çare yok. Pazartesi ve cuma arasında geçen bir mutluluk oyunu bizimkisi.

Her haftanın ilk günü karşılaşmak zorunda olduğumuz sorunlar yine gün yüzüne çıktı. Mutsuzluğun her yanımızı ele geçirmeye çalıştığı sinsi bir pazartesi gününe daha savaş açtık. Mücadeleci ruhumuz sağ olsun, direnmekten asla vazgeçmiyoruz.

O yüzden de W. H. Auden’ın ‘Müzik, zamanı sindirmek için elimizdeki en iyi araçtır’ sözünden ilham aldık ve pazartesi gününü sindirmenin en iyi yolunun şarkılardan geçtiğini anladık.

İşte karşınızda pazartesi gününün rehavetini yok eden 5 şarkı:

5- Charlie Puth – Marvin Gaye ft. Meghan Trainor

4- Cris Cab – Englishman In New-York ft. Tefa & Moox, Willy William

3- Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars

2- Pitbull – Fireball ft. John Ryan

1- Sia – Cheap Thrills

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.