Karşınızda Renault Arkana

Renault’un global ölçekte sanışa sunacağı Renault Arkana ilk kez görücü karşısına çıktı. Özellikleri ve tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine toplayan Coupe-SUV otomobil oldukça iddialı geliyor.

Renault Arkana Dünya Promiyeri 2018 Moskova Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda gerçekleştirildi. Moskova’da düzenlenen otomobil fuarında ilk defa görücüye çıkartılan Arkana, sınıfına özgü eşsiz tasarımıyla ön plana çıkıyor.

C segment kavramına bambaşka bir boyut kazandıracak olan Arkana, sedan zerafeti ve SUV sağlamlığıyla sürücülerin huzuruna çıkacak. Yeni Arkana hakkında bir takım açıklamalarda bulunan Renault Grubu Tasarım Direktörü Laurens Van den Acker,

” Kendine özgü bir Coupe Crossover olan Arkana, Sedan zerafeti ile SUV’un güçlü duruşunun etkileyici bir birleşimi. Güçlü tasarım ve zerafeti ile Fransız dokunuşuna sahip bu modelde Renault’un kendine özgü çizgilerini ortaya koyduk” ifadelerine yer verdi.

Renault Arkana

Son zamanlarda SUV modelleri için en canlı ve yoğun rekabetin yaşandığı C segmentinde otomobil çeşitliliği her geçen gün artıyor. Sürücülere sunulacak olan yeni modellerden biri olan Arkana, Kadjar ile elde edilen başarısız satış rakamlarını da unutturmayı hedefliyor.

C şeklindeki farları ve bagajın ortasında birleşen Megane ve Talisman’dan tanıdık olan spotlar, 19 inç boyutundaki jantlar ve oldukça eğik biçikde tasarlanmış C sütunu ile Arkana, SUV otomobiller arasında rahatlıklakla kendini gösteriyor.

Otomobil pazarında ürün gamını genişletmeyi planlayan Renault, 2022 yılına kadar yıllık satış rakamlarını 5 milyona kadar çıkarmayı planlıyor.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.