Close

2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı

Apple, 12 Eylül tarihinde Steve Jobs Theater’da gerçekleştirileceği etkinlikte üç yeni iPhone modelini tanıtacak. Ancak, netlik kazanmasa da, bazı kaynaklar bu etkinlikte tanıtılacak bir diğer ürünün 2018 iPad Pro olduğunu iddia ediyor.

Etkinliğe bir hafta kala ortaya çıkan CAD çizimleri heyecanı artırdı. Zira, ortaya çıkan iPad Pro 2018 görsellerinde ince çerçeveler dikkat çekerken, home tuşunun kaldırılması ile birlikte ön kısımda herhangi bir tuş yer kalmadı.

İlk olarak iPhone X ile hayatımıza giren bu tasarımda, cihazın kilidini açmak için Face ID teknolojisi kullanılacağı herkes tarafından tahmin edilebiliyor. Ancak, iPhone modellerinin aksine bu tablette herhangi bir çentiğe ihtiyaç duyulmuyor.

Tabletin rahat bir şekilde kullanılabilmesi için kenarlarda bir miktar çerçeve bırakılmak zorunda. Bu nedenle Face ID için gerekli olan donanımlar cihazın üst çerçevesine yerleştirilmiş durumda. Bunun yanı sıra anten çizgileri, arka tarafın iPhone 8 ile kullanıma sunulan camın aksine, metalden oluşacağını gösteriyor.

Akıllı konnektörün tabana yakın bir şekilde arka kısıma yerleştirildiği görülüyor. Bu durum cihazın klavye takıldığında dikey bir şekilde kullanılmak zorunda kalınacağı ihtimalini güçlendiriyor. Dikey kullanıma zorlama sebepleri ise yatay şekilde kamera konumu nedeniyle Face ID’nin düzgün çalışmama ihtimali.

Apple’ın yeni iPad Pro’yu bu etkinlikte tanıtıp tanıtmayacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak, tanıtılmasa bile yıl sonuna kadar düzenlenecek olan başka bir etkinlikte cihazın resmiyet kazanacağını bilmenizi isteriz.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.