Close

5X5: Engelbert Humperdinck ve romantik şarkıları

Karlar Ülkesi (Frozen) filminden bir sahneye uyandığımız hoş bir pazar gününü nasıl daha güzel bir hale getireceğimizi biliyoruz. Bizler çoktandır cevabı şarkılarda buluyoruz. O nedenledir ki, bugün kar taneleri bizi Engelbert Humperdinck’in sevgi dolu şarkılarının arasına savurdu.

Şayet 21. yüzyılın realist ilişkilerine savaş açılsaydı; Romantizmin Kralı olarak bilinen Engelbert Humperdinck komutan olarak en önden giderdi. Çünkü 70’li yıllardan günümüze uzanan zamansız şarkıları, küçük bir sıcak su torbası edasıyla kalbimizi ısıtıyor.

Havalar ve insanlar buz gibiyse; hadi gelin şarkılarla biraz ısınalım. İşte Engelbert Humperdinck’in unutulmaz 5 şarkısı:

5- Winter World Of Love

4- The Last Waltz

3- After the Lovin

2- Love Me With All Your Heart

1- Lonely Is  A Man Without Love

Tagged

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.