Close

Contemporary Istanbul’a 74 bin ziyaretçi

20-23 Eylül’de düzenlenen Contemporary Istanbul’da (CI) 83 galeri, 400’ü yabancı 650 sanatçının yaklaşık 2 bin eseri yer aldı.

Çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul (CI), sona erdi. 20-23 Eylül arasında Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda, 54’ü yurtdışından 83 galeri, 400’ü yabancı 650 sanatçının yaklaşık 2 bin eseri yer aldı. 74 binin üzerinde ziyaretçinin takip ettiği fuarda Emre Yusufi’nin “Divine Selfie” adını verdiği selfie çeken Herkül’ü tasfir eden eseri büyük ilgi gördü.

Fuarın kapanış gününde Contemporary Istanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, “Bu ilgi, İstanbul’a olan ilginin arttığını ve şehrin sanat ortamının ilgiyi çeker şekilde geliştiğini göstermektedir” dedi.

Cosmopolitan

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.