Close

2019 Toyota Auris tanıtıldı

Japon otomobil devi Toyota 120. Paris Otomobil Fuarı kapsamında yeni Toyota Auris modelini görücüye çıkarttı. İşte yepyeni görünümüyle 2019 Toyota Auris!

2019 Toyota Auris neler sunuyor?

Paris Otomobil Fuarı kapsamında birçok otomobil üreticisi en yeni modellerini sergiliyor. Bunlardan birisi olan Japon devi Toyota, yenilenen yüzüyle Auris modelini tanıttı.

Yeni Auris hatchback ve station wagon gövde tipleriyle sergilenirken son derece etkileyici bir görünüme kavuşmuş. Yeni TNGA platformu üzerinde geliştirilen araç, artık 40 mm daha uzun. Station wagon versiyonunda ise 58 mm’lık bir uzama söz konusu.

Uzayan aks mesafesi sayesinde iç hacimde de gelişmelerin yaşandığı modelde 10 mm daha yere yakın. LED ön far ve arka farlara krom difüzör eşlik ederken 16 inçten 18 inçe kadar farklılık gösteren jantlarla satın alınabiliyor.

Yeni Auris

Tamamen yenilenen tasarımdan nasibini alan iç mekana baktığımızda ise yenilenen dijital klima kontrolcüleri, havalandırma ızgaraları ve onların üzerinde yer alan bilgi eğlence sistemi dikkat çekiyor.

Toyota’da çok eleştirilen tamamen dokunmatik ekran, yerini Android Auto ve Apple Car Play destekli, bir takım butonlarla zenginleştirilen Enture 3.0 Audio Plus sistemine bırakmış.

Çift bölge klima, çift renkli deri-kumaş döşemeler, koltuk ısıtma, 8 yönlü elektrikli koltuk, 8 hoparlörlü JBL ses sistemi, head-up display, kablosuz telefon şarjı, panoramik cam tavan ve elektrikli bagaj kapağı gibi donanımlarda otomobilde sunuluyor.

Toyota Auris

Kaputun altına baktığımızda ise 114 beygir gücündeki 1.2 litrelik turbo benzinli motora ek olarak 1.8 litre ve 2.0 litre hacmindeki hibrit üniteleri görebileceğiz. Hibrit üniteler ise sırasıyla 120 beygir ve 178 beygir güç üretebilecekler.

Ülkemize geliş tarihi şu aşamada belli olmayan otomobilin fiyatları da maalesef bilinmezliğini koruyor. Peki siz yeni Toyota Auris modelini nasıl buldunuz?

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.