Close

Erkeklerin katlanamadığı 5 davranış

Sağlıklı bir ilişki yürütmek ve o ilişkide iki tarafın da eşit derecede mutlu olması biraz zor. İlişki konularında herkesin kendi deneyimlerinden yola çıkarak, söyleyecek birçok sözü olduğunu da kabul ediyoruz. Peki bu konulara genelde kadınların gözünden bakıyor olabilir miyiz? Bu kez erkeklerin kızlarda ‘pek de sevmediği’ konulara göz atıyoruz:

1. Kızların çok sık trip atması.

yyy

Evet, beklenen madde ilk sırada. Erkekler bu durumdan gerçekten çok şikayetçi. Konuştuğumuz erkeklerin çoğu, kızların neden her şeye bu kadar takıldığını ve neden bu kadar çok trip attıklarını anlayamıyor. Galiba biraz da haklılar.

2. Regl döneminin her şeye bahane edilmesi.

Bir erkeğe bu konuyu soracak olursanız şu cevabı almanız çok muhtemel: ‘Bir hafta regl dönemi, bir hafta öncesi e bir hafta da sonrası derseniz, bir ay zaten kaç hafta?’ Evet biliyoruz, regl dönemi gerçekten zorlu oluyor bazen biz de kendimizi kontrol edemiyoruz, ama sizce de bazen biraz abartmıyor muyuz?

3. Kızların, sözümüz meclisten dışarı ama ‘fil hafızalı’ olması.

Hatta bazılarımızda bu neredeyse kindarlığa kadar gidiyor. Genelde bir kız iyi ya da kötü hiçbir şeyi unutmuyor. Bu yüzden de genelde erkekler ilk tanışıldığı güne dair çok detay hatırlamazken, kızların unuttuğu bir şey neredeyse yoktur. Bir tartışma yaşandığında kızlar iki-üç ay hatta bir sene önceki mevzuyu dahi açabilir.

4. Kızların her şeyin altında bir anlam araması.

Bazen, bir cümle ya da hareketin gerçekten bir anlamı olmayabilir arkadaşlar, öncelikle bunu kabul etmek gerekir. Birçok erkek, kendilerinin düz mantık olduğunu o yüzden bir düşünce ya da sözün neden ve nasıl bu kadar dallanıp budaklandığını anlamadıklarını söylüyor.

5. Sürekli ilk adımın erkeklerden beklenmesi.

Bizce bu aslında en önemli maddelerden biri. Genelleme yapmak pek istemesek de kızların çoğunluğunda ilk adımı, ilk mesajı karşısındakinden beklemek gibi bir özellik var diyebiliriz. Karşımızdakilerin de insan olduğunu ve bizler gibi hisler taşıdıklarını unutmamamız gerekiyor. Dolayısıyla siz nasıl hoşlandığınız kişiden mesaj alınca mutlu oluyorsanız, onlar da aynı şeyi hissedebilmek istiyor diyoruz.

Elle

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.