Sonbahar için heyecanlanmamızın 7 nedeni

Sıcaklığın yavaş yavaş düşmeye başlaması, yaz mevsiminin yüksek enerjisini, sonbahara saklamamız gerektiğini hatırlatıyor.

Geçiş mevsimlerini siz de bizim çok seviyorsunuz, hafif romantik bir ruhla sonbaharı karşılamak için heyecanlanmamız çok normal.

İşte bu değişimi neden beklediğimizi aşağıdaki maddelerle özetliyoruz.

Yeni bir siz!

Daha soğuk hava, daha rahat kıyafetler demek ne de olsa.

Kat kat giyinmek, süet parçalara yeniden aşık olmak… Stilimizde meydana gelecek olan değişime kendimizi teslim etmeye hazırlanıyoruz.

Bal kabağını düşlemek!

Kahvede, tatlıda, yemekte… Bal kabağına kavuşmak için bile sonbahar beklenebilir.

Banyoda uzun saatler

En sevdiğimiz cilt pürüzsüzleştirici banyo tuzları, duş jelleri ve baloncuklarla küvette uzun saatler geçirmek…

Şehrin hareketlenmesini izleyin

Sonbahar ile birlikte hareketlenmeye başlayan şehir, festivaller ve keyifli etkinliklerle bizi kendine bağlamayı başarıyor. Tabii ki bunu için sabırsızlanıyoruz.

İçi yünlü terliklere dönüş

Ayaklarımızı daha ve daha sıcak tutacak her şeyi özlemeye başlayacağız, hazırlanın.

Yeni bir görünüm!

Makyaj malzemelerinde de değişen tonlar kendini hemen belli ediyor. Koyu renklere geri dönüş için hazırız.

Mutfağa dönüş

Sonbahar mevsimi, fırında bir şeyler pişirmek için en ideal mevsimlerden. Kurabiyeler, kekler ve mevsime yakışır tarçınlı lezzetler yapmak için hazır mısınız?

Marie Claire

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: