İlişkinizde yapmamanız gereken 5 hata

İlişki Uzmanı Matthew Hussey, muhteşem bir ilişkiye giden yolda yapmamanız gereken beş hatayı sıralıyor.

1- Ona kendini çocuk gibi hissettirmeyin
“Bir keresinde yeni görüşmeye başladığım bir kadın ne iş yaptığımı sordu. Ben de ona şirketimin kadınları ilişkide daha baskın hale getirmek için çalışmalar yaptığını söyledim. Onun cevabı ise ‘İnanamıyorum, bu çok tatlı!’ oldu. Benim için buradaki en büyük sorun, yedi yaşımdan beri sürekli “tatlı” kelimesini duyuyor olmaktı.” Eğer karşınızdaki erkeğin kendini James Bond gibi hissetmesini istiyorsanız ‘tatlı’ kelimesinin yerine ‘çekici’ kelimesini kullanın.

2- İddialı oluşunu sorgulamayın
Varsayalım ki karşınızdaki kişi yeni ayakkabılarının ıslanmasından korkuyor ve siz “Hadi, en fazla ne olabilir?” diyerek bu konuda muzır bir tavır takındınız. Sizin için bu küçük bir eğlence seansı olabilir ama onun bu tavrınızı ciddiye alma ihtimalini unutmayın. Egosunu 7/24 tatmin etmeniz gerektiğini söylemiyoruz fakat kimsenin yanında olmadığı kadar rahat ve açık davranabilmek, hatta bu tarz hassasiyetlerini sizinle paylaşabilmek ona kendini iyi hissettirecektir.

3- Ondan üstün olmaya çalışmayın
Diyelim ki flörtleşmekte olduğunuz erkek size Çin’e yaptığı seyahati anlatıyor ve siz sözünü kesip bir anda kendi seyahatlerinizden bahsetmeye başladınız. Bunun karşınızdaki kişi için ne kadar can sıkıcı olabileceğini ve flörtleşmenin temelinde kendinizi kusursuz göstermek değil; onu kusursuz hissettirmek olduğunu unutmayın.

4- İltifatlarını geri çevirmeyin
Daha önce bir arkadaşım kız arkadaşına, “Çok güzel görünüyorsun” dediğinde aldığı cevap “Çok şapşalsın” olmuştu. Bu, ortamdaki negatif enerjiyi artırmakla kalmadı, arkadaşımda kız arkadaşına bir daha iltifat etmeme isteği uyandırdı. Ondan iltifat aldığınızda samimi bir “Teşekkür ederim” cevabı işinizi görecektir.

5- Flörtleşmek için 
Hepimiz zaman zaman çekici bulduğumuz insanın yanında korkusuzca davranabiliyoruz; ancak bu beklenenin aksine karşımızdaki kişide bizimle ilgili olumsuz izlenim yaratabilir. Onu bunaltmayacak “Selam” ya da “Buradaki kokteyllerin çok iyi olduğunu duydum, hiç denedin mi” gibi giriş cümleleriyle bir anda kendinizi flört ederken bulabilirsiniz.

Cosmopolitan

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.