Volkswagen T-Cross geliyor!

Volkswagen’in şu ana kadar ürettiği en küçük crossover’ı olan VW T-Cross 2019 tanıtım günü yaklaşıyor. Küçük bir Tiguan olarak nitelendirilebilecek model, karizmatik bir tasarımla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

VW Polo ile aynı platformu paylaşan küçük crossover’ın uzunluğu 4107 mm ve yüksekliği 1588 mm olacak. 450 litrelik bir bagaj hacmine sahip olacak olan modelin, 18 inç’e kadar da jant seçenekleri bulunacak. Önden çekişli olarak üretilecek aracın ne yazık ki hiç bir 4 çeker versiyonu bulunmayacak.

T-Cross piyasaya 3 benzinli (TSI) ve 1 dizel (TDI) olmak üzere, 4 farklı motor seçeneğiyle sunulacak. Bu motorların hepsininde turbo şarjlı olacağını belirtelim.

VW T-Cross 2019 tanıtım günü 25 Ekim olacak

VW T-Cross 2019 tanıtım günü

Araçta LED far donanımı ve 8 inçlik infotainment ekran opsiyonel olarak sunulacak. Kabin içinde 4 USB portu bulunacak olan model, anahtarsız giriş sistemine de sahip olacak. Olgun iç ve dış tasarımıyla dikkat çeken küçük crossover’da, şerit takip asistanı, ön bölge asistanı, kör nokta uyarı sistemi, arka trafik ikazı, şehir içi acil fren desteği ve yaya tanımlama özelliği gibi pek çok güvenlik donanımı (bazıları opsiyonel olmak üzere) sunulacak.

Yeni VW T-Cross’un 25 Ekim günü tanıtılması bekleniyor. Türkiye’ye ne zaman geleceği ise şimdilik meçhul. Aracın fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

VW T-Cross 2019 tanıtım günü

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.