Tesla Model 3 rekor üretime ulaştı

ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla, en ucuz modeli olan Model 3’ün rekor üretime ulaştığını duyurdu. Tesla Model 3 başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Tesla Model 3 rekor üretime ulaştı

Her ne kadar üretiminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle şirkete zor günler yaşatsa da bugün açıklanan rakamlar ile birlikte 100 bin adet Tesla Model 3’ün üretildiği duyuruldu.

Tesla için tabiri caizse bir dönüm noktası olan Model 3 için 100 bininci üretimin ise geçtiğimiz gün (13 Ekim) yapıldığı da şirket yetkilileri tarafından açıklandı. Ayrıca şirket yetkilileri yapmış olduğu açıklama ile birlikte Tesla’nın üretimde hızlandığını da müjdeledi.

Tesla Model 3

Her ay 5000 adet Model 3 ürettiklerini açıklayan şirket, üretimde yaşadıkları sorunları geride bıraktıklarını da vurguladı. Her ay düzenli olarak 5000 adet Model 3 üreten Amerikalı şirketin, önümüzdeki yıllarda bu rakamları iki katlayacağı da ön görülüyor.

Paylaşılan raporda ayrıca şimdiye kadar 455 binin üzerinde Model 3 için ödeme yapıldığı da açıklandı. Bu modellerin 100 binini üretmeyi başaran şirket, üretimin hızlanmasıyla birlikte geriye kalan araçların hepsini kısa bir süre içerisi de müşterilerine teslim etmeyi de hedefliyor.

Shiftdelete

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.