Renault K-ZE

Sürekli büyüyen elektrikli otomobil pazarında daha da iddialı olmak isteyen Fransız üretici Renault, Paris otomobil fuarında bu şekilde çalışan bir Renault K-ZE SUV konseptini sergiledi. Aracın tasarım özellikleriyse aslında tanıdık.

Ana hatlarına bakıldığında KWID’e olan benzerliğiyle dikkat çeken Renault K-ZE büyük ihtimalle gelecek yıl satışa çıktığında bu otomobilin elektrikli seçeneği olacak. Çin’de üretilecek olan modelin konseptinde çift katlı far tasarımı, hemzemin kapı kolları, tavan rayları ve LED stoplar gibi detaylar görülebiliyor.

İç mekanın fotoğraflarını henüz paylaşmayan Renault K-ZE elektrik motorunun özelliklerini de belirtmiş değil. Bununla birlikte NEDC çeviriminde 250 km olması planlanan menzil açıklandı.

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.