‘Top Gun: Maverick’ bir hayal kırıklığı mı olacak?

Gönül isterdi ki Top Gun: Maverick’te, Tom Cruise ile başrolü ilk filmdeki gibi Kelly McGillis oynasın. Gönül isterdi ki Hollywood kadınların kilo ve yaş almasına biraz daha sempati ile yaklaşsın. Ama olmuyor, olmuyor, olmuyor…

Bilindiği ve görüldüğü üzere Tom Cruise’a yıllar bir hayli cömert davrandı. Gençliğinde sahip olduğu o itici teenage görüntüsü olgun ve karizmatik bir adama dönüştü. Tabii geçirdiği estetik ameliyatların da bu konuda faydası azımsanamaz.

Bununla birlikte güzel kadınlarla evlendi. Nicole Kidman’dan ve Kate Holmes’tan 30 yaşlarına bastıkları zaman ayrıldı. Sonra daha genç sevgilileri oldu. Tom Cruise’un ne yaşlanmaya ne de etrafında yaşlı kadınlar olmasına tahammülü yok. Dolayısıyla başroldeki bu değişikliğin kendi talebi ya da ültimatomu olup olmadığı merak ettiğimiz bir konu.

Ä°lgili resim

Kelly McGillis ile 1986 yılında unutulmaz bir filme imza atan Tom Cruise, yine eski formunda hatta daha iyi bir halde olduğunu kanıtlamak için kolları sıvamış vaziyette. Başrolde bu kez filmin adından da anlaşılacağı üzere daha bir Maverick üzerine yoğunlaşılmış durumda.

Kelly McGillis yerine gelen Jennifer Connelly ise başrolü paylaşmaktan daha çok bir yardımcı kadın oyuncu rolünde. Ve pek tabii kendisi de yaşına rağmen çok güzel, bakımlı, zayıf. Bu da demek oluyor ki gişe kaygısı üzerine düşünülüp taşınılmış ve hayata geçirilmiş bir film Top Gun: Maverick. Şu haliyle bile hayal kırıklığı yaratmıyor değil.

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.