Apple’ın değeri trilyon doların altına düştü!

Hatırlayacağınız üzere Apple geçtiğimiz Ağustos ayında 1 Trilyon dolar sınırını aşan ilk şirket olmuştu. Fakat son yayınlanan rapordan da görebileceğiniz üzere Apple hisseleri tabiri caizse kan kaybediyor!

Apple hisseleri kan kaybediyor

Geçtiğimiz saatlerde açıklanan rakamlara göre  Ağustos ayında piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıkan Apple’ın piyasa değeri, 1 trilyonun doların altına düştüğü açıklandı.

Bilindiği üzere Apple satışlar konusunda sessizlik kararı almıştı. Bu karar ile birlikte artık teknoloji devi, iPhone, iPad ve Mac modellerinin satışları ve detayları hakkında sadece yıl sonunda raporlar yayınlayacak.

Nikkei Asian Review tarafından yayınlanan raporda, iPhone XR modeline beklenenden daha düşük bir talebin olduğu gözler önüne serilmişti. Yaşanılan bu durum sonrasındaysa tedarikçilerine XR üretimini yavaşlatma konusunda talimat veren teknoloji devi, son zamanlarda bir hayli olumsuz olaylarla baş başa kalmış durumda.

Apple hisseleri son yılların en kötü iki günü yaşadı!

MarketWatch, Apple’ın yaklaşık altı yıl içinde borsadaki en kötü iki gününü yaşadığını belirtiyor. Fakat tüm bunları bir kenara bıraktığımızda ise, içerisinde bulunduğumuz dönemin tatil mevsimi olması, Apple için büyük bir fırsat olarak gösteriliyor.

Bu sebepten dolayı Cupertino devi, yeni iPhone modellerinin satışlarının nasıl gittiğine dair detaylı bir analiz yapma ve akıllı telefon pazarında yeni stratejiler geliştirme fırsatı bulacak.

Apple hisseleri her ne kadar 1 trilyon dolar değerinin altına düşmüş olsa da, şirketin piyasaya sunmuş olduğu yeni iPad Pro ve MacBook Air modellerinin, Apple’a ciddi anlamda bir gelir sağlayacağı da ön görülüyor.

Söz konusu bu durum hakkında bir diğer yayınlanan rapordaysa, yeni ürünleri ile birlikte, teknoloji devinin önümüzdeki günlerde yeniden trilyon dolarlık şirket unvanını kazanacağı düşünülüyor.

Peki siz, Apple hisseleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Shiftdelete

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.