Mick Schumacher, ilk F2 testinden mutlu ayrıldı

Mick Schumacher, Formula 2 aracıyla yaptığı ilk testin ardından aracın hızının Avrupa Formula 3 araçlarına kıyasla çok daha yüksek olduğunu söyledi.

Mick Schumacher, perşembe günü ilk kez Formula 2 aracının direksiyonuna geçerken, ilk seansta uzun sürüşler yaptı ve 2:00.677 ile geride kaldı.

İkinci seansta daha hızlı turlar attı ve tecrübeli takım arkadaşı Sean Gelael’in sadece 0.3 saniye gerisinde 12. oldu.

Test sonrası konuşan Schumacher, Formula 2 araçlarının beklediğinden daha hızlı olduğunu dile getirdi.

“Araçlar gerçekten çok hızlı! Bu kadar hızlı gidebildiklerini görmek inanılmaz. Performans ve ağırlığı, Formula 3 araçlarıyla karşılaştırıldığında en büyük farklılıkları.”

“Formula 3 araçlarıyla arasındaki fark gerçekten devasa. Düzlüklerdeki performansı korkutucu.”

“Benim açımdan gerçekten heyecan verici bir deneyimdi. Şimdi bu aerodinamik testlerin ardından aracı geliştirmeye çalışacağız. Yine de bazı hızlı sürüşler daha yapmak istiyorum.”

“Formula 2’ye geçişimi zaten uzun süredir düşünüyorduk fakat kendimi bunun için hazır hissetmem oldukça önemliydi.”

“Acelem yok, adım adım ilerleyeceğim. Her defasında bir adım atacağım. Bana karşı medyanın ilgisi çok yüksek ve oraya doğru yaklaşıkça bu ilgi daha da artacak.”

“Gelecek yıl şimdikinden daha yüksek olacağına eminim.”

İdolünün kim olduğu sorusuna Schumacher, “Babam benim idolüm. O en iyisi ve her zaman öyle olacak. Onunla herhangi bir alanda kıyaslanmak bile benim için harika.”

“Amacım Formula 1’e girmek. Önümüzdeki yılın sonunda gerçekleşirse inanılmaz olur ama önce 2019’un nasıl geçeceğini göreceğiz. Formula 2’de ön grupta yer almalıyım.”

“Ama hayatımın her alanında yaptığım gibi ayaklarımı yerde tutuyorum. Bunu yaparsam başarılı olacağım.” dedi.

Avrupa F3’teki anı performans artışının sorgulanmasını da yorumlayan Schumacher, “Sezon başından itibaren doğru tempoya zaten sahiptik, sadece sıralama turlarında performansımı ortaya koyamıyordum. Dönüm noktası pole ve ilk zaferimi aldığım Spa’ydı. O andan itibaren aracımı hep ilk çizgiyi yerleştirdim ve kazandım. F2’deki hedefim bir sürücü olarak her anlamda gelişmek.” dedi.

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar: