Tesla ‘Model 3’ üretim hedefine ulaştı

Elektrikli otomobil üreticisi ‘en güvenli otomobil’ olarak sunulan Tesla ‘Model 3’ aracında bin araçlık günlük üretim hedefine ulaştı.

Şirketin tepe yöneticisi Elon Musk e-posta göndererek araç üretiminde gelinen nokta hakkında çalışanlarını bilgilendirdi.

Otomobil dergisi Electrek’in haberine göre, son dönemde siparişleri zamanında teslim edemeyen şirket, bu noktada harekete geçerek hedeflerini karşılamaya başladı.

İlk olarak 2016’da bilgileri paylaşılan Model 3 aracı firmanın Model S ve Model X’ten sonra piyasaya çıkardığı en yeni elektrikli aracı.

Haftada 5 bin adet Model 3 üretme hedefini uzun süre yerine getiremeyen şirket yılın ilk çeyreğinde 710 milyon dolar ve ikinci çeyrekte 717 milyon dolar zarar etti.

Kriz durumundan çıkan şirket üçüncü çeyreği 311.5 milyon dolar net kar ile kapattı. Amerikan elektrikli otomobil üreticisi böylece 15 yıllık tarihinde üçüncü kez kar bildirdi.

Tesla’nın ürettiği üç araç içerisinde en ucuz olanı Model 3, en çok sipariş edilen araç oldu. Bugüne kadar 100 binden fazla Tesla Model 3’ün üretildiği belirtiliyor. Öte yandan şimdiye kadar 455 binin üzerinde Model 3 için ödeme yapıldığı biliniyor.

Euronews

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar: