Samsung, iPhone üzerinden Note 9 reklamı yaptı

Samsung’un resmi Nijerya Twitter hesabı üzerinden paylaşılan Galaxy Note 9 reklamının, iPhone ile paylaşılması, tabiri caizse sosyal medyanın gündemine oturmuş durumda. İşte detaylar!

Samsung, iPhone üzerinden Galaxy Note 9 reklamı yaptı

Geçtiğimiz aylarda Samsung Arabistan‘da benzer bir olay ile gündeme gelmişti. Şirketin onaylı hesabı üzerinden paylaşılan gönderinin, iPhone ile paylaşılması sosyal medyada bir hayli konuşulmuştu.

Şimdi ise iPhone üzerinden atılan tweet vakalarına bir yenisi daha ekleyen Samsung Nijerya, Galaxy Note 9 reklamını iPhone üzerinden paylaşınca sosyal medyada oldukça eğlenceli geyiklerin dönmesine sebep oldu.

Söz konusu durumun fark edilmesinin hemen ardından ilk olarak iPhone üzerinden paylaşılan Galaxy Note 9 reklamını kaldıran teknoloji devinin, daha sonrasında ise Nijerya hesabını tamamen kapattı.

Hesap kapatılmadan hemen önce bir takım verilere ulaşan Luca Hammer isimli Twitter kullanıcısı, söz konusu hesaptan şu zamana kadar iPhone ile toplamda 331 gönderinin paylaşıldığını da gözler önüne serdi.

Galaxy Note 9 iPhone

Tabi, söz konusu yaşanılan bu olayların Samsung ile sınırlı olmadığını da belirtelim. Hatırlayacağınız üzere Gal Gadot’da iPhone üzerinden Huawei’nin reklamını paylaşarak sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüştü.

Bundan birkaç yıl öncesinde ise LG, iPhone 6 modellerinden bükülmesine göndermede bulunduğu, twettini iPhone üzerinden paylaşarak trajikomik bir olaya imza atmıştı.

Tüm bu yaşanılanları bir kenarda bıraktığımız ise, söz konusu bu kazalar her firmanın başına istemeyerek de olasa gelebiliyor. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.