Genetik mutasyona uğrayan keseli sıçan, Pikachu’ya benzedi

Avustralya’nın Melbourne şehrindeki bir hayvan sığınağına teslim edilen keseli sıçan sosyal medyada gündem konusu oldu.

Uğradığı genetik mutasyon sebebiyle tüyleri sarıya dönüşen keseli sıçanı birçok sosyal medya kullanıcısı Pokemon çizgi filminden Pikachu’ya benzetti. Sığınak, keseli sıçana Pikachu ismini verdi.

Keseli sıçanın uğradığı genetik mutasyon vücudundaki melanin üretimini azaltıyor. Melanin üretiminin yetersizliği ise Pikachu’nun tüylerine altına çalan bir sarı rengi veriyor.

Keseli sıçanın renginin sarı olması ise onun doğada yaşamasını zorlaştırıyor, çünkü Pikachu saldırgan hayvanlardan saklanmakta zorlanıyor. Pikachu doğada yaşaması tehlikeli olduğu için yaşamına sığınakta devam edecek.

Sputnik, T24

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.