Katlanabilen Galaxy F’nin hedefi yüksek gelirliler olacak

Akıllı telefon satışlarında dünya genelinde bir duraklama yaşanıyor. Apple ve Samsung’da bu durumdan ciddi şekilde etkileniyor. Samsung zirvedeki yerini korumaya devam etse de, bu gerilemeyi bir şekilde durdurması gerekiyor.

Kısa bir süre sonra yeni amiral gemisi Galaxy S10‘u kullanıcılar ile buluşturacak olan Samsung, katlanabilir telefonuna da bu konuda oldukça güveniyor. Ancak, şirketin ilk katlanabilir telefonu Galaxy F oldukça kısıtlı bir kitleye hitap edecek.

Galaxy F fiyatı ile özel bir kesime hitap edecek

Katlanabilir akıllı telefon kulağa oldukça hoş geliyor. Geçtiğimiz haftalarda ilk örnekler gösterilse de, Samsung’un kullanıcılara nasıl bir tasarım sunacağı halen ortaya çıkmadı. Ancak, fiyat tüm bu yeniliklerin önüne geçecek gibi görünüyor.

Daha öncede belirttiğimiz gibi Galaxy F’nin 1900 ile 2500 dolar arasında bir fiyat etiketin sahip olması bekleniyor. Bu fiyat aralığındaki bir akılı telefona herkesin sahip olamayacağı tartışılmaz bir gerçek.

Samsung katlanabilir telefon Galaxy F tasarımı

Bu nedenle Galaxy F’yi oldukça üst seviye bir cihaz olarak pazarlamayı planlayan Samsung, sadece bir milyon adet üretecek. Yüksek fiyat ve sınırlı sayıda üretimin bu katlanabilir telefon için oldukça iyi bir imaj oluşturacağı düşünülüyor.

Ortaya çıkan raporlarda Galaxy F için hedeflenen pazarın ilginç bir şekilde 40’lı yaşlardaki müşteriler olduğu belirtiliyor. Bunun sebebi ise gençlere kıyasla daha fazla bütçe ayırabilecek yüksek gelire sahip insanların yoğunlukta olması.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.