Volkswagen Golf 8’den ilk teaser görüntü!

Share

Volkswagen, Wolfsburg’da düzenlenen Volkswagen Markası Yıllık Oturumu sırasında sekizinci nesil Golf’ün yeni bir görüntüsünü paylaştı. Yukarıdaki teaser görseline bakılırsa Golf Mk8, mevcut modelden daha keskin ve agresif bir tasarım benimseyecek.

Üç kapılı gövde stili ile dikkat çeken otomobilin, ince farlara ve keskin bir C sütununa sahip olacağı anlaşılabiliyor. Bunun dışında görselde aracın arka spoyleri ve ön farlardan arka farlara kadar uzanan tasarım çizgisi fark edilebiliyor. Eskiz, otomobilin yenilenen genel silueti hakkında fikir veriyor.

Otomobil üreticisi tarafından bu yılın başında yapılan açıklamada sekizinci jenerasyon Golf’ün üretiminin 2019’un Haziran ayında başlayacağı duyurulmuştu. Oturumda sunulan slaytta ise aracın lansmanının önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğine kadar yapılmayacağı belirtildi.

Son raporlara göre yeni Golf, mevcut modele göre biraz daha geniş bir aks mesafesine sahip olacak. Bunun dışında Volkswagen’in otomobile bir dizi yarı otonom özellik eklemesi ve en azından bir tane hibrit versiyon sunması bekleniyor. Ayrıca Golf serisinin üzerinde yer alan Golf R’ın da güç anlamında büyük bir sıçrama gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

Motor 1