Volkswagen Golf 8’den ilk teaser görüntü!

Volkswagen, Wolfsburg’da düzenlenen Volkswagen Markası Yıllık Oturumu sırasında sekizinci nesil Golf’ün yeni bir görüntüsünü paylaştı. Yukarıdaki teaser görseline bakılırsa Golf Mk8, mevcut modelden daha keskin ve agresif bir tasarım benimseyecek.

Üç kapılı gövde stili ile dikkat çeken otomobilin, ince farlara ve keskin bir C sütununa sahip olacağı anlaşılabiliyor. Bunun dışında görselde aracın arka spoyleri ve ön farlardan arka farlara kadar uzanan tasarım çizgisi fark edilebiliyor. Eskiz, otomobilin yenilenen genel silueti hakkında fikir veriyor.

Otomobil üreticisi tarafından bu yılın başında yapılan açıklamada sekizinci jenerasyon Golf’ün üretiminin 2019’un Haziran ayında başlayacağı duyurulmuştu. Oturumda sunulan slaytta ise aracın lansmanının önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğine kadar yapılmayacağı belirtildi.

Son raporlara göre yeni Golf, mevcut modele göre biraz daha geniş bir aks mesafesine sahip olacak. Bunun dışında Volkswagen’in otomobile bir dizi yarı otonom özellik eklemesi ve en azından bir tane hibrit versiyon sunması bekleniyor. Ayrıca Golf serisinin üzerinde yer alan Golf R’ın da güç anlamında büyük bir sıçrama gerçekleştireceği tahmin ediliyor.

Motor 1

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.