F1: Sauber’e dönüş Raikkonen’i heyecanlandırıyor

Sauber’in yeni pilotu Kimi Raikkonen, İsviçreli takımla katılacağı yarışları sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Uzun yıllardır devam eden spekülasyonların ardından Kimi Raikkonen, 2018 sonunda Ferrari’den ayrılacağını ve Sauber’e geçeceğini duyurdu.

Raikkonen’in Ferrari’den ayrılması zaten beklenen bir şeydi çünkü Charles Leclerc’le Sergio Marchionne arasında imzalanan bir anlaşma vardı. Ama Sauber’de yarışma kararı, kimsenin beklemediği bir şeydi.

Yarışmayı çok seven Raikkonen, evinden uzakta olmak istemiyordu ve fabrikası, Fin pilotun evinin hemen yakınlarında olan Sauber, bu durumu fırsata çevirerek Fin pilota sözleşme teklif etti.

Raikkonen de bunu kabul etti ve yeni sezonda, 2001 yılından sonra ilk kez Sauber’le yarışacak.

2007 dünya şampiyonu, “Bu mücadeleyi sabırsızlıkla bekliyorum. Pek çok yönden Ferrari’ye kıyasla farklı bir mücadele olacağına eminim. Ama yine de temelde aynı şey olacak.”

“Sauber, diğerlerine kıyasla daha saf bir yarış sunuyor. Umarım her iki taraf için de iyi olur ki, amacımız zaten bu.”

“Bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Belki de yanılıyorumdur… Yine de bu konuda iyi hislere sahibim. Bu yüzden takıma geri dönmeyi kabul ettim.” dedi.

Raikkonen, Abu Dhabi’deki testte ilk kez Sauber aracının direksiyonuna geçti ancak aracı Ferrari ile karşılaştırmak istemedi.

“Bunu gerçekten pek düşünmedim. Yeni aracı kullanmaya başladığımızda neler olacağını göreceğiz. Nerede olacağımızı o zaman anlayacağız.”

“Bu farklı bir mücadele olacak ama bana zevk veriyor. Bu yüzden bu teklifi kabul ettim. Pek çok kişiye sorarsanız, nasıl gideceği konusunda çok farklı şeyler söyleyeceklerdir.”

“Elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve bence harika şeyler başarma konusunda iyi bir şansımız olacak.”

“Bizi nereye götüreceğini kim bilir? Bekleyip neler olacağını görelim.”

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.