2020 Porsche 911 Cabriolet tanıtıldı

Porsche uzun yıllardır üretimine devam ettiği efsanevi 911 serisinin yenilenen modellerini tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay Las Vegas Auto Show’da sergilenen yeni Porsche 911’in ardından bu kez 911 Cabriolet duyuruldu.

1983’teki tanıtımından bu yana 911 serisinin vazgeçilmez bir parçası olan Cabriolet’in yenilenen versiyonu, tasarımsal açıdan önceki modellere kıyasla büyük bir değişim sunmuyor. Ancak, aracın her yönden hızlı olduğu vurgulanıyor.

2020 Porsche 911 Cabriolet ne gibi yenilikler sunuyor?

3 litrelik çift turboya sahip altı silindirli motoru, 443 beygir gücünde. Aracın motoruna Porsche’nin PDK adını 8 vitesli çift şanzıman eşlik ediyor. Bu sayede 0’dan 100 km hıza çıkılması için 3.7 saniye gibi bir süre yeterli oluyor.

Böylece bir önceki modele kıyasla 0.4 saniyelik küçük bir artış sağlandığını görüyoruz. Çatısı 12 saniye içerisinde açılıp kapanabilen yeni 911 Cabriolet’in ön tekerlerinde 20 inç, arka tekerlerinde ise 21 inçlik jantlara yer veriliyor.

Yolda su olması durumunda bunu tespit ederek sürücüyü uyaran 2020 Porsche 911 Cabriolet, kamera tabanlı uyarı ve fren destek sistemleri sayesinde yol boyunca araçları, yayaları ve bisikletlileri tespit ediyor. Adaptif hız sabitleyicinin yanı sıra gece yolculuklarını kolaylaştırmak için araçta termal kamera bulunuyor.

İç tasarımı yenilenen aracın orta konsolunda 10.9 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekran yer alıyor. Konsolun hemen altında çeşitli işlevler için kullanılabilen beş adet düğme yer alıyor.

Shiftdelete

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.