Martin Scorsese’den yeni Bob Dylan belgeseli

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2006 yılında No Direction Home isimli bir Bob Dylan belgeseli hazırlayan Martin Scorsese, yeni bir Bob Dylan belgeseli için kolları sıvadı. Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese isimli belgesel, merakla beklenen filmi The Irishman’le birlikte Scorsese’nin ikinci kez Netflix’le yollarının kesişmesini sağlayacak.

Netflix tarafından “Yarı belgesel, yarı konser filmi, yarı ateşli rüya” şeklinde duyurulan belgesel, Dylan’ın 1975-1976 yıllarındaki Joan Baez’li, T-Bone Burnett’lı, Mick Ronson’lı ünlü Rolling Thunder Revue turunu merkezine alacak.

Bob Dylan’ın yepyeni röportajlarını da içerecek belgeselde ünlü turdan daha önce görülmemiş görüntüleri izleyeceğiz. Belgeselin yayın tarihi henüz belli değil.

Number 1

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.