Tim Cook: Apple’da her şey istediğimiz gibi

Yeni iPhone modellerinin beklenilen ilgiyi görmemesi ve ABD ile Çin arasında yaşanan gerginlikler Apple’ı olumsuz etkiliyor. Geçtiğimiz günlerde Tim Cook’un Çin ekonomisininde yaşanan çalkantılar nedeniyle iPhone satışlarının beklenen seviyenin altında kaldığını açıklaması ile birlikte hisseler yüzde 10 düşmüştü.

Tüm bu yaşananlar nedeniyle birçok kişi Apple’ın iyi günlerinin geride kaldığını ve şirketin olumsuzluklarla boğuştuğunu düşünse de, Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklama ile tüm bu düşüncelerin yersiz olduğunu savundu.

Tim Cook: Apple’ın görünümü hiç bu kadar iyi olmamıştı!

CNBC’de bir röportaja konuk olan Cook, şirketin uzun vadeli görünümünün hiç bu kadar iyi olmadığını belirtti. Bunun yanı sıra Cook, Apple hisselerinin geçen yıldan bu yana yüzde 35 düşmesinden endişe duymadıklarını belirtti.

Apple olarak planları hep uzun vadeli yaptıklarını belirten CEO, Apple için uzun vadeli görünümde hiç bir sıkıntı olmadığını ifade ediyor. Her şeyin olumlu gittiğine gerekçe olarak ise üç ana nedeni gösteriyor.

Bunlardan ilki olarak şirketin yenilikçi kültürü gösteriliyor. Donanım, yazılım ve diğer ekiplerinin birlikte sorunsuzca çalıştıklarını belirten Cook’un ikinci gerekçesi geçtiğimiz yıl kazanılan 100 milyon yeni iPhone kullanıcısı.

Bu kapsamda dünya genelinde 1.4 milyardan fazla iPhone’un olduğunu belirten Cook, son gerekçe olarak iPhone’un müşteri memnuniyeti ve sadakatı konusunda en iyi akıllı telefon olduğunu dile getiriyor.

Kısacası Tim Cook’a göre Apple’ı zor günler beklemiyor. Aksine, ilerleyen dönemde şirketin tekrar bir yükseliş dönemi yaşayacağını vurguluyor.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.