‘Hamilton, Mercedes’le sözleşmesi bitince Ferrari’ye geçebilir’

Eski yarış pilotu ve ünlü F1 yorumcusu Tony Jardine, Lewis Hamilton’ın Mercedes’le yaptığı anlaşma bittiği zaman Ferrari’ye geçebileceğine inanıyor.

Lewis Hamilton, 2018 sonunda biten anlaşmasını geçen yıl 2020 sonuna kadar uzattı ve en az iki sezon daha Alman takımla yarışacak.

Ferrari, gridin en prestijli ve en başarılı ekibi olmasına karşın, Mercedes son beş yılda beş sürücüler ve beş takımlar şampiyonluğu yaşadı. Bu beş şampiyonluğun dördünü Lewis Hamilton kazanırken, bir tanesini Nico Rosberg kazandı.

Diğer tarafta Ferrari, son şampiyonluğunu 2007 yılında Kimi Raikkonen’le alırken, geçen yıl şampiyonluk yolunda Mercedes’in en büyük rakibiydi.

Kariyeri boyunca Brabham, McLaren ve Lotus gibi ekiplerle çalışan Tony Jardine, Hamilton’ın 2020 sonunda sözleşmesi bitecek Sebastian Vettel yerine Ferrari’ye geçebileceğini düşünüyor.

“Evet, bence Hamilton iki yıl sonra Mercedes’ten ayrılabilir ve kariyerini Ferrari’de bitirebilir. Onlarla iki yıllık yeni bir anlaşma yapabilir ki, bu kesinlikle harika olur.”

“Herhangi bir pilot, herhangi bir noktada Ferrari aracını sürmek ister, çünkü bu bir rüya gibidir.”

“Sporun Manchester United’ı gibidir. Kırmızı renkler, burada inanılmaz bir tarih ve miras var.”

“Britanyalı sürücüler orada iyi bir iş yaptı. Mesela Mike Hawthorn’a bakın, Peter Collins’e bakın ya da Nigell Mansell’a bakın. Özellikle Nigel, İtalyanlar tarafından kesinlikle sevilen bir adamdı.”

“Onlar kırmızı Ferrari’nin içerisinde Lewis Hamilton’ın kaskını görmek isterler. Bu kesinlikle harika olurdu.”

“Eminim zihninin arka planında bu vardır ve geçmişte bu konuyla ilgili bazı görüşmeler olmuştur.”

“Yine de eğer gerçekten kötü bir iş yapıyorlarsa, Lewis’in oraya gideceğini sanmıyorum. Ferrari iyi görünmeli ve iyi bir seçenek olmalı.”

“Ama eğer gerçekleşirse, kariyerini bitirmesi için harika bir yol olurdu.”

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.