Close

İlk olarak geçtiğimiz yıl gün yüzüne çıkartılan Volkswagen ve Ford ortaklığı, Detroit Otomobil Fuarı kapsamında resmiyete kavuştu. Bu gelişme ile birlikte artık Volkswagen ve Ford ortak araç üretecek.

Volkswagen ve Ford ortak araç üretecek

Volkswagen ve Ford arasındaki ortaklık uzunca bir süredir otomobil basınında sık sık haberlere konu oluyordu. Fakat, bugünden itibaren söz konusu ortaklık artık resmiyete kavuştu. Peki, bu ortaklık ile birlikte hangi araçlar üretilecek? İşte cevabı!

Otomobil sektöründe hatırı sayılır bir yere sahip olan iki dev üretici, ticari, elektrikli ve otonom araçları bundan sonra beraber üreteceği müjdeledi. Gündeme bomba gibi düşün bu ortaklık 2022 yılından itibaren başlayacağını belirtelim.

Bunun haricinde ise ortaklık ile ilgili sızdırılan bilgilere göre Amerikan devinin, Volkswagen‘in elektrikli otomobillerde kullanmış olduğu MEB mimarisi için 800 milyon dolarlık yatırım yaptığı da ortaya çıktı. Yine aynı şekilde Alman devi de, Ford’un otonom sürüş teknolojisine yatırımlarda bulunacağı öne sürüldü.

Henüz söz konusu ortaklığın detayları bilinmese de bugün ilk somut adım atılmış oldu. Şimdiden birçok kişi de 2022 yılında iki devin ortaklaşa üreteceği araçları merakla beklemeye başladığını da belirtelim.

Analizciler tarafından şimdiden paylaşılan raporlara göre, söz konusu bu ortaklık ile birlikte iki dev şirketin milyar dolarlarca kar elde edeceği tahmin ediliyor.

Shiftdelete

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.