Close

5X5: Sizi çocukluk hayallerinize götüren şarkılar

Büyük müzikallerde rol alacaktınız, hem dans edecek hem de şarkı söyleyecektiniz. Hayatın içinde olup sahne ışıklarından nasibinizi alacaktınız. Çok büyük işler başarıp büyük sanatçıların ardından yol alacaktınız. Tabii okulda öğrendiğiniz etik kuralları hiçbir zaman bırakmayacaktınız.

Karakterinizden ödün vermeyecektiniz. 10 parmağınızda 10 marifet ile her yeni gün bir başka özelliğiniz keşfedilecekti. Duşta söylediğiniz söylediğiniz şarkılar yıllar sonra büyük konser alanlarına eşlik edecekti. Oscar, Grammy, Emmy ödüller ardı ardına gelecekti.

Bazen durup düşününce ‘ne hayallerdi ama…’ diyor insan.

Kafamızı iki yana sallıyoruz bir yandan da, çocukluk hayalleri diyerek kırgın bir gülümseme dolaşıyor yüzümüzde. Özellikle de bazı şarkıları dinleyince.

Bazı şarkılar sizi alıp zamanın ve hayallerinizin ötesinde yerlere götürüyor. Sadece dinleyerek mutlu oluyorsunuz. Ve bazen çocukluk hayallerini ziyaret etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsunuz.

Serinletici 5×5, bu hafta şarkılarıyla sizleri çocukluk hayallerinize götürüyor…

5- Irene Cara / Fame

4- Emilia / Big big world

3- Black / Wonderful life

2- Mary Hopkin / Those were the days

1- ABBA / I have a dream

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.