Close

Renault’un 1992 yılında üretimine başladığı ve 1996 yılında ülkemizde satışa sunduğu ikonik modeli Twingo yenilendi! 2019 Renault Twingo yepyeni bir tasarım ve özelliklerle bakalım neler sunuyor?

Bir zamanların efsanesi yenilendi: İşte 2019 Renault Twingo

Ülkemizde hala fanatikleri bulunan bir dönemin efsane otomobili Renault Twingo yepyeni tasarımı ve özellikleriyle tanıtıldı. Smart ForFour rakibi Twingo A Segmentinde iddialı bir oyuncu olarak geri döndü.

Oldukça şirin bir tasarıma sahip olan otomobil, sarı, kırmızı, siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip. İlk modele gönderme diyebileceğimiz büyük ön far grubunun içerisinde ise C şeklindeki gündüz LED ışıkları oldukça şık gözüküyor. Yine arka yüzde de C formundaki far grubu dikkat çekiyor.

Aracın içerisi ise markanın yeni tasarım dilini fazlasıyla yansıtıyor. Clio modelinde gördüğümüz gibi bir klima kontrol ünitesine sahip olan otomobil ayrıca Android Auto ve Apple CarPlay destekli 7 inçlik ekrana sahip. Renkli tasarım öğelerine sahip olan aracın içerisinde çift USB portu ve AUX girişi de unutulmamış.

Kaputun altında ise 3 silindirli iki farklı benzinli ünite bizi karşılıyor. Bunlardan ilkinde 1.0 litre ve 75 beygirlik atmosferik motorla birlikte 5 ileri düz vites şanzımana yer verilmiş. 0.9 litrelik turbo motorlu ikinci seçeneğimiz ise 95 beygir ve 135 Nm tork güç üretmeyi başarıyor. Ayrıca bu motor seçeneği otomatik şanzımanla birlikte satın almanızda mümkün.

914 kilogram ağırlığa sahip olan Renault Twingo’nun fiyatı ise şu an için bilinmiyor.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.