Close

2019 Opel Corsa, yeni platformuyla test edilirken görüntülendi

PSA Grubu Opel’i satın aldığında yeni nesil Corsa’nın gelişim süreci çoktan başlamıştı. Fakat General Motors’un platformu üzerine inşa edildiği için PSA bu projeyi iptal etti. Onun yerine yeni nesil Peugeot 208’de de kullanılan CMP platformuyla yola devam etme kararı aldı. Gelişim sürecinin son aşamalarına yaklaşan 2019 Opel Corsa’nın prototiplerinden biri kamuflajlı bir şekilde test edilirken görüntülendi.

Paylaşılan fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere bambaşka bir mimariye geçiş yapan 2019 Opel Corsa’nın boyutlarında büyük bir değişim yaşanmayacak. Yeni nesil Corsa Fransız kuzeni yeni Peugeot 208 ile birçok mekanik parçayı paylaşacak. Tasarım tarafında ise 208’in logosu değiştirilmiş bir versiyonu olarak değil, kendi çizgisini koruyan ve belki de GT X Experimental konseptinden izler taşıyan bir model olarak karşımıza çıkacak.

Elektrikli Opel Corsa 2020 ortalarında gelecek

2019 Opel Corsa’da PSA Grubu’nun motorları kullanılacak. Dolayısıyla kaputun altında üç ve dört silindirli Puretech benzinli ünitelerle karşılaşmak mümkün. 1.6 BlueHDi üniteler de motor gamının dizel tarafını oluşturacak. Bu versiyonlar arasına ilerleyen zamanlarda tamamen elektrikli Opel Corsa da eklenecek.

2019 Opel Corsa, yeni platformuyla test edilirken görüntülendi

2019 Opel Corsa’nın eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirmesi bekleniyor. Avrupa’daki satışların 2019 sonlarında başlaması beklenirken, elektrikli Opel Corsa’nın da 2020 ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

DH

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.