Close

‘Leclerc, Vettel’in geleceği hakkında zor kararlar almasına neden olabilir’

Jenson Button, Ferrari’nin yeni pilotu Charles Leclerc’in gelecek senelerde Sebastian Vettel’in kariyeri hakkında zor kararlar almasına neden olabileceğini düşünüyor.

Leclerc, 2019’da Sauber’de yarışacak olan Kimi Raikkonen’in yerine Ferrari’de Vettel’in takım arkadaşı olacak.

Sky Sports F1’e tam sezon yorumcu olarak katılan Button, kanal için katıldığı ilk çekimde Vettel hakkında konuştu ve Daniel Ricciardo’nun 2014’te yaşattıklarını hatırlattı.

Sky Sport News’e konuşan Button, “Sebastian Ferrari’de, Red Bull’dakine göre farklı bir atmosferde.”

“Daha fazla baskı olabilir. Bu sene nasıl idare edeceğini göreceğiz. Sebastian için büyük bir sene olacak. Daniel Red Bull’a geldiğinde, zorlanmıştı.”

“Daniel onu çok fazla baskı altına almış, geride bırakmıştı.”

“Charles bu sene iyi iş çıkarırsa, Sebastian gelecek senelerde ne yapacağına dair zor kararlar vermek zorunda kalabilir.” dedi.

Button, Vettel’in inanılmaz yetenekli ve hızlı olduğunu ancak baskı altında durumun pek iyi olmadığını söyledi.

Button, “Zihniniz doğru yerde değilse, o zaman unutun gitsin. Charles mutlu ve şanslı görünüyor. O, gerçekten rahat ve takım onun için gerçekten iyi bir durumda. Bu bazen diğer pilotu olumsuz etkileyebilir.” dedi.

2016 şampiyonu Nico Rosberg de Vettel’in iyileşmek zorunda olduğunu söyledi. Rosberg, “İyileşmek zorunda. Aynı şekilde takım da.”

“Bildiğimiz gibi ciddi hatalar yaptılar. Takım patronu Arrivabene’den kurtuldular ve Binotto’yu onun yerine koydular.”

“En üst pozisyonda değişiklik yaptılar. Leclerc de takıma çok olumlu bir dinamik getirebilir ancak bu olumsuz da olabilir. Ters tepebilir.”

“İzlemesi gerçekten harika olacak.” dedi.

Button ayrıca Honda motoruna geçen Red Bull ve Max Verstappen için de önemli bir sene olacağını söyledi.

Button, “Bu sene Verstappen’in ilerlemesi açısından da önemli bir sene olacak. Şampiyonluk mücadelesi vermek zorunda. Ya da gelecekte olması gerektiği yer konusunda artık sorular sormaya başlayacak.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.