Close

Xiaomi, Mi 9 tasarımı için odaklandı

Xiaomi, akıllı telefon tasarımlarında farklı çizgiler denemekten kaçınmayan bir şirket. Xiaomi Mi Mix 3 modeliyle bunu bize kanıtlayan şirket, her modelde daha özgün tasarımlar yapmak için çalışıyor. Şirket yeni amiral gemisinde tasarıma, Mi 8 modelinde odaklandığından daha fazla odaklanacak. Xiaomi’nin Ürün Direktörü Wang Teng Thomas, Xiaomi Mi 9 tasarımı için bazı açıklamalarda bulundu!

Xiaomi Mi 9 tasarımı için, Mi 6 tasarımcısıyla çalışacak

Ürün Direktörü Thomas, Xiaomi Mi 9 modelinde tasarıma daha fazla önem vereceklerini belirtti. Thomas ayrıca, Mi 9 modelinin tasarımının, Mi 6 modelinin tasarımcısı tarafından yapılacağını da belirtti. Xiaomi Mi 6, pek çok kuruluş tarafından şirketin en iyi tasarıma sahip amiral gemisi olarak seçilmişti. Bu bakımdan Xiaomi’nin yaptığı hamle, doğru bir hamle olabilir.

Xiaomi Mi 9 modeliyle ilgili ortaya atılan bazı render görüntüleri, tasarım hakkında birkaç fikir sunabiliyor. Biri 48 MP olmak üzere üç arka kameraya sahip modelde, parmak izi sensörü ekranın içinde bulunuyor. Küçük bir çentiğe sahip modelin çerçeveleri, oldukça dar. Cihazda Snapdragon 855 ve hızlı şarj teknolojisinin yer alması da bekleniyor. Xiaomi Mi 9 muhtemelen bu ay MWC etkinliğinde duyurulacak.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.